Optické klamy...xD!!!

18. května 2008 v 9:24 | Terry |  Obrázky.....všechno možnýý....!!
Optické klamy...xD!!!
145.jpg(178 kb)

Popis: Když se na obrázek chvíli díváte, najednou se kola roztočí. Ve skutečnosti se ale ani nepohnou. Pohyb se odehrává jen ve vaší mysli.
145.jpg(178 kb)
Žena věší prádloPopis: Na obrázku žena věší prádlo. Je u něj ale opravdu svlečená? Prohlídněte si obrázek pořádně. 102.gif(45 kb)Popis: Kromě laně je na tomto obrázku také ukrytý jelen. Podaří se vám ho objevit?
149.jpg(45 kb)
Pohyblivá zrnka
Popis: Vypadá to, jako by se celý obrázek vlnil a hýbal. Nic se tam ale nehýbe, když se pečlivě zadíváte na jednotlivé kousky obrázku uvidíte že vše je naprosto statické. Pouze vhodně zvolené umístění bílých ploch u zrnek vytváří takzvanou laterální inhibici, která střídavě působí tak, že citlivěji vnímámě světlejší oblast a pak zase tmavší. Ve výsledku se pak zdá jako by se celý obrázek vlnil.
87.gif(76 kb)
Popis: Zdá se že vidíte 3 části válců, které se pohybují. K iluzi dochází z podobného principu jako u Hermanovy mřížky. Válce se ve skutečnosti nehýbou, což zjistíte, když se zaměříte na jednotlivé části obrázku a nebudete ho sledovat jako celek.
86.gif(43 kb)Popis: Další obrázek Hermanovy mřížky. Zdá se že mezi žlutými body problikávají modré body. Žádné tam ale nejsou.
3.jpg(16 kb)Popis: Taky se vám zdá že se kruhy tvořené kávovými zrny točí? Pak jste podlehli optickému klamu. Kruhy se ani nehnou, kdykoli se zaměříte na jeden konkrétní kruh přestane se hýbat. Iluze ještě víc vynikne vytištěná na papíře.
84.gif(11 kb)Popis: Tyto dva kruhy vytváří dojem, že se pohybují dokruhu proti sobě. Ve skutečnosti se ale nehýbou. Dojem pohybu vzniká jen v naší mysli.
83.gif(21 kb)Popis: Obrázek Hermanovy mřížky. Zdá se že mezi čtverci problikávají šedé body.
76.jpg(26 kb)Doufám , že se Vám tyto optické klamy líbili , a že jste se i pobavili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama